TIIU KIRSIPUU

 

 

 

 

Sünd. 29.10.1957 Tartus

HARIDUS

1965 – 1975 M. Härma nim. Tartu 2. kk.

1975 – 1976 Tallinna 46 .kk.

1977 – 1983 Eesti Riiklik Kunstiinstituut – skulptuuri eriala- skulptor-pedagoog

TÖÖ

1983 – 1987 Nõmme Pioneeride Maja skulptuuriringi juhendaja

1987 – 1993 vabakutseline skulptor

1993 – 1995 õppejõud Eesti Kunstiakadeemia üldskulptuuri kateedris

1989 a. alates tänaseni EKA ettevamistuskursuste juhendaja

2001 – 2003 õppejõud EKA Rakenduskunsti Kolledzis

2003-2019 vormiõpetuse dotsent Tallinna Ülikoolis

Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1987 a., EKL volikogu liige

Eesti Kujurite Ühenduse liige, EKÜ juhatuse liige

Amandus Adamsoni muuseumi nõukogu liige

Tallinna Kunstihoone nõukogu liige 2009-2017

2019 a. tunnustatud Eesti Vabariigi Presidendi poolt Valgetähe IV klassi teenetemärgiga

Võtnud osa näitustest Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Austraalias, Venemaal, Rootsis, Saksamaal, USA-s, Costa-Ricas, Hollandis, Jaapanis, Iirimaal, Prantsusmaal, Lõuna-Koreas, Hiinas, Gruusias, Portugalis, Rumeenias, Bulgaarias, Belgias, Serbias ja Suurbritannias

Võtnud osa sümpoosionitest, võistlustest ja workshopidest Eestis, Soomes, Prantsusmaal, USA-s, Kanadas, Sveitsis, Costa Ricas, Suurbritannias, Venemaal, Hollandis, Hispaanias, Hiinas ja Lõuna Koreas

Residentuur Lõuna-Koreas, Wongol´is oktoobris 2010, Indias, Varanasis oktoober 2013

 

PERSONAALNÄITUSED

1985 Ajakirjandusmaja, Tallinn

1985 Kunstihoone Galerii, Tallinn

1987 Põlevkivimuuseum, Kohtla-Järve

1989 galerii “Sininen Talo”, Hämeenlinna, Soome

1990 Draakoni Galerii, Tallinn

1991 galerii Schlangenbadenstrassel, Berliin, Saksamaa

1993 G-galerii, Tallinn

1993 Chaplini Kunstikeskus, Pärnu

1993 galerii “Sammas”, Tallinn

1996 Linnagalerii, Tallinn

1997 Vallila Raamatukogu, Helsingi, Soome

2001 Kunstihoone Galerii, Tallinn

2002 Galerii “Blauwe Patio” Groningen, Holland

2004 Tartu Kunstnike Maja

2005 Art Anna Museo, Iisalmi, Soome

2008 Galeri Gavart, Pariis, Prantsusmaa

2008 Pärnu Uue Kunsti Muuseum

2008 Arhitektuuri- ja Disainigalerii, Tallinn

2009 Galleria Rantakasarmi, Suomeenlinna, Soome

2009 Vabaduse Galerii, Tallinn

2010 Küberneetika Maja, Tallinn

2011 Tallinna Ülikooli aatrium

2011 Karepa, R. Sagritsa majamuuseum

2012 Tallinna Kunstihoone galerii

2013 Creative & Design Cultural Industry Expo, Suzhou, Hiina

2015 Izhevsk, Udmurtia, Russia

2016 Qu Art galerii, Brüssel, Belgia

2016 “Elust enesest” Vana-Võromaa Kultuurikoda (Võrumaa Muuseum), Võru

2016 Galerii Orton, Helsingi, Soome

2017 “Inimesed” (koos I.Kruusamäega) Eesti Rahva Muuseum, Tartu

2017 “Minu Varanasi. Värvid” fotonäitus Tallinna Ülikooli BFMi hoone fuajees

2019 “Minu Varanasi. Värvid” fotonäitus Merivälja Pansionis ja Tallinna Kesklinna Sotsiaalkeskuses

 

VALIK GRUPINÄITUSI

1985 Balti Noorte Kunstnike Triennaal

1987 Eesti kunsti näitus Moskvas

1987 Üleliiduline Noorte Kunstnike näitus Moskvas

1988 Riia Skulptuurikvadriennaal

1988 Eesti kunsti näitus Leningradis (St. Peterburg)

1992 grupinäitus “Me tuleme Tartust” Tartu Kunstnike Majas

1994 skulptuurinäitus Stockholmis, Rootsis

1994 K-Banan alumiiniumplekist tööde näitus Rootsis

1994 Rahvusvaheline aktinäitus “Mees ja naine” Pärnus

1994 Installatsioonid “Jõulud 2000” Pärnus

1995 5 kunstniku näitus Halingas

1995 näitus koos graafik A.Juurakuga Paides

1995 Installatsioonid “Jõulud 2000” Pärnus

1996 Riia Skulptuurikvadriennaal

1996 näitus “Figuur” Tallinna Kunstihoones

1996 Installatsioonid “Jõulud 2000” Pärnus

1997 Eesti skulptuur Tretjakovi Galeriis Moskvas, Venemaal

1997 Installatsioonid “Jõulud 2000” Pärnus

1997 grupinäitus Varkause Kunstimuuseumis Soomes

1998 Eesti skulptuur Sõktõvkaris, Komis, Venemaal

1998 “Akvaarium” Rottermanni Soolalaos Tallinnas

1999 näitus koos Soome skulptor M.-L.Mäki-Penttilaga Soome Instituudis Tallinnas

2000 Riia Skulptuurikvadriennaal

2000 Kemijärve puuskulptuurisümpoosioni valiktööde näitus Helsingis, Soomes

2001 “Pronksiaeg” Kunstihoones Tallinnas

2001 “ Kivi teekond“ Hollandis

2001 “Paeaeg” Tallinnas

2002 “Tempo di scultura” Kunstihoones, Tallinnas

2003 „Valu” Pärnu Kontserdimajas

2003 „Kättevõtmise asi” Tallinna Kunstihoones

2003 „Mina ja tema” Tallinna Kunstihoones

2005 „Idenditeedid” Tallinna Kunstihoones

2005 Eesti kunsti näitus Münchenis, Saksamaal

2005 „Jälg” EKÜ aastanäitus Tartu Kunstimajas

2006 „3 kulmaa II” Kulmagalleria Helsingis, Soomes

2006 „Järv” Maarja Galerii, Põlva

2006 „Inspiratsioon” – joonistuste näitus Tallinna Kunstihoones

2006 „Sild” EKÜ aastanäitus Jõhvi Kontserdimajas

2006 „Kunstniku lapsepõlv” Kullo Galeriis

2007 „Elamise kunst” Kunstihoones Tallinnas

2007 „Skulptuur räägib: võim ja vabadus” Kunstihoones Tallinnas ja

Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

2007 „Eesti Maastik” Tartus Tigutornis

2008 „Kunstikuu” Tallinna Ülikooli õppejõudude näitus TLÜ-s

2008 „Kunstisuvi” Viinistus

2008 „Mees ja Naine” Pärnus

2008 Pisiplastika näitus Tartus

2008 Skulptuurinäitus Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

2008 „Iseenesest” – EKÜ aastanäitus Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

2008 „Ars Baltica” Salzburg, Austria

2009 „Poosid ja diagnoosid“ – autoportreed Kumus, Tallinnas

2009 „Manu Propria“ – joonistusnäitus Tallinnas

2009 „Enesepaljastus“ KL aastanäitus Tallinna Kunstihoones

2009 „Sea Level“ Maneezis Peterburis, Venemaal

2009 „La Matiere“ Galerii Rivoli 59, Pariis, Prantsusmaa

2009 „Piparkoogimaania“ Tallinnas

2010 „Protsendiaeg: skulptuur & ahitektuur“ Rotermanni Soolaladu Tallinnas

2010 „Trialoog(i)“  Koguva Kunstitall, Muhu, Eesti

2010 „Vastandumised“ KL aastanäitus Tallinna Kunstihoones

2010 „Meelepete“ Arhitektuuri-ja Disainimuuseumis, Tallinnas

2010 “In Family Unity – Unity of the World” Jekaterinburg, Venemaa

2010 “Piparkoogimaania” Tallinnas

2011 “Ragulka” Tallinna Kunstihoones

2011 “Meelepete” Arhitektuuri- ja Disainimuuseumis, Tallinnas

2011 “Abstraktne” Tallinna Kunstihoones

2011 “Kaks on parem kui üks” Turu, Soome

2011 “Eco” näitus Mauritius

2011 Emperor Qin`s Warriors, Xian, Hiina

2011 “Piparkoogimaania” Tallinnas

2011 “Toit” Võru Linnagaleriis

2012 Kunstnike Liidu kevadnäitus Tallinna Kunstihoones

2012 “Me usume/Nous Croyons” Saint Auvent, Prantsusmaa

2012 V Pekingi Biennaal, Hiina

2012 Rahvusvaheline joonistustriennaal Viinistus

2012 “Taevas on paberist” Hapsalus

2012 “Piparkoogimaania” Tallinnas

2013 “Anna uus elu” Pärnus

2013 KL Kevadnäitus Tallinna Kunstihoones

2013 Pisiplastika näitus Tartus

2013 Kunstnikult raamatukogule Rahvusraamatukogus, Tallinnas

2013 Skulptuurimasinad Kunstihoone Galeriis

2013 “Voice of Art” Berhtoldvilla, Salzburg, Austria

2013 “Dialogue with Emperor Qin`s warriors. China Eu sculpture exhibition”

Zhongshan, Hiinas; Tallinna Kunstihoones, Eesti; Tbilisi, Gruusia

2014 “Anna uus elu-2” Pärnus

2014 KL Kevadnäitus Tallinna Kunstihoones

2014 ” “Dialogue with Emperor Qin`s warriors. China Eu sculpture exhibition”

Lissabon, Portugalis; Bukharest, Rumeenias; Sofia, Bulgaarias

2014 Paber kannatab kõike Disaini – ja Arhitektuurigaleriis Tallinnas ja Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

2015 “Kehakeel”, Tallinna Kunstihoone

2015 KL Kevadnäitus, Tallinna Kunstihoone

2015 “Mees ja naine”, Pärnu

2015 “Mäng”, Palmse, Eesti

2015 VI Pekingi Biennaal, Hiina

2015 “Between Heaven and Earth”  Gongju, Lõuna Korea

2015 Rahvusvaheline Joonistustriennaal, Tallinn

2015 Kujurite Ühenduse aastanäitus Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

2015 M.Miiliuse mälestusnäitus Viljandi Kondase Keskuses

2015 “Tee” Võru Kultuurikojas

2016 “Pillow – 100 Hours of Art in Vienna”, Viin, Austria

2016 Rahvusvaheline skulptuuri- ja installatsiooninäitus Pond Vita Kadrioru Luigetiigil

(kuraator, kujundaja ja osaleja)

2016 KL Kevadnäitus, Tallinna Kunstihoone

2016 “Respektaabel” Pärnu Linnagalerii

2016 Noari kunstiüritus Vabaduse väljakul

2016 “Käärkamber” KÜ aastanäitus, Võru Linnagalerii

2016 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition” London, Suurbritannia

2017 “Elust maal” Kunstnike Liidu kevadnäitus

2017 Amateras Paper Art Festival, Sofia, Bulgaaria (11.05-30.05)

2017 “Täna ma päästan nii palju kärbseid kui saan” Eesti Kujurite Ühenduse aastanäitus,

Tartu Kunstnike Maja ja Tallinna Loomaaed

2017 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition” Edinburgh, Suurbritannia,

Brüssel ja Antwerpen, Belgia

2017 “3-ainus” Pärnu linnagalerii ja Rakvere Teatrigalerii

2017 “Muhune näitus” Kunstitall, Muhu saar

2017 Nature Art Cube Exhibition of Geumgang Nature Art Pre-Biennale, Lõuna Korea

2018 “100 skulptuuri” galerii Vaal, Tallinn

2018 Kunstnike Liidu kevadnäitus, Tallinna Kunstihoone

2018 “Alice imedemaal” Pärnu linnagalerii

2018 “Anna uus elu” Pärnu Uue Kunsti Muuseumis

2019 Kunstnike Liidu kevadnäitus, Tallinna Kunstihoone

2019 VI Chuama International Arts Festival´i näitus, Jincheng, Hiina

2019 “Salven kesä” Galleria Live, Helsingi, Soome

2019 15s rahvusvaheline Miniatuurkunsti Biennaal, Serbia

 

SÜMPOOSIONID JA VÕISTLUSED

1988 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Savonlinnas, Soomes

võistkonnatöö – I koht

1989 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Savonlinnas, Soomes

võistkonnatöö – II koht

1990 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Valloire`s, Prantsusmaal –

võistkonnatöö

1990 puuskulptuuri sümpoosion “Puu-90” -Võru-Kiidil, Eestis

1991 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Savonlinnas, Soomes –

võistkonnatöö

1991 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Breckenridge`s , Colorados, USA-s –

võistkonnatöö

1992 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Grindenwaldis, Sveitsis –

võistkonnatöö

1992 puuskulptuuri sümpoosion “Puu-92” – Võru-Kiidil, Eestis

1993 puuskulptuuri sümpoosion “Puu-93” – Võru-Kiidil, Eestis

1994 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Valloire`s, Prantsusmaal –

võistkonnatöö – II koht

1994 puuskulptuuri sümpoosion “Puu-94” Võrus, Eestis

1996 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Granby`s, Kanadas – võistkonnatöö

1996 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion Alajuelas, Costa-Ricas

1997 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion “Puu-97” Pootsis, Eestis

1997 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion Aubazine`s, Prantsusmaal

1998 rahvusvaheline jääskulptuuride võistlus Fairbanksis, Alaskal, USA-s –

võistkonnatöö – II koht

1998 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion “Puu-98” Sagadis, Eestis

1999 rahvusvaheline jääskulptuuride võistlus Pellos, Soomes – võistkonnatöö – I + I koht

1999 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion “Puu-99” Sagadis, Eestis

2000 rahvusvaheline jääskulptuuride võistlus Pellos, Soomes –

võistkonnatöö – I + II koht

2000 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion “Sagadi 2000” Sagadis, Eestis

2001 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Vaasas, Soomes – II koht

2001 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion “Sagadi 2001” Sagadis, Eestis

2002 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Vaasas, Soomes

2002 rahvusvaheline puuskulptuurisümpoosion “Sagadi 2002” Sagadis, Eestis

2002 rahvusvaheline puuskulptuurisümpoosion Walesis, Suurbritannias

2003 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop Kemis, Soomes

2003 rahvusvaheline puuskulptuurisümpoosion Green Bay`s,Wisconcin, USA

2003 rahvusvaheline puuskulptuurisümpoosion “Sagadi 2003” Sagadis, Eestis

2003 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Salekhardis, Venemaal

2004 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Helsingis, Soomes

2004 rahvusvaheline land-art sümpoosion „Art below sealevel” Kinderdijk`s, Hollandis

2004 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop Kakslauttases, Lapimaal, Soomes

2005 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Helsingis, Soomes

2005 rahvusvaheline land art sümpoosion „The Legand” Hollandis

2005 skulptuuri workshop Paldiskis, Eestis

2005 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop Pärnus, Eestis

2005 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion Walesis, Suurbritannias

2005 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop „Tule ja Jää Pidu” Tallinnas

2006 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Helsingis, Soomes

2006 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Jelgavas, Lätis

2006 rahvusvaheline maakunsti workshop „Põhjataeva peegeldused” Sagadis, Eestis

2006 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop „Tule ja Jää Pidu” Tallinnas

2007 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Helsingis, Soomes

2007 jääskulptuuri workshop „ Tule ja Jää Pidu” Tallinnas

2007 rahvusvaheline kuuma klaasi sümpoosion Haapsalus

2008 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop ”Tule ja Jää Pidu” Tallinnas

2008 rahvusvaheline kuuma klaasi sümpoosion Haapsalus

2008 rahvusvaheline kohaspetsiifiline workshop näitusele „Mees ja Naine” Viljandis

2008 rahvusvaheline kohaspetsiifiline workshop WALESTONIA Wales, Suurbritannia

2009 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Helsingis, Soomes

2009 Hiina Uue Aasta tähistamine- „ Tule ja Jää Pidu” -Tallinnas

2009 rahvusvaheline kohaspetsiifiline workshop „Mees ja Naine” Viljandis

2009 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion Salas, Hispaania

2010 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop ”Tule ja Jää Pidu” Tallinnas

2010 rahvusvaheline skulptuuri sümpoosion Ellesmere`s – Inglismaa, Suurbritannia

2011 Hiina Uue Aasta tähistamine, rahvusvaheline jääskulptuuride workshop

2011 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop Savonlinnas, Soomes

2011 rahvusvaheline skulptuuri sümpoosion “Maa ja mere helinad” Paldiskis

2011 rahvusvaheline skulptuurisümpoosion Changchunis, Hiinas

2012 jääskulptuuri workshop “Tule ja Jää Pidu” Tallinnas

2013 jääskulptuuri workshop “Tule ja Jää Pidu” Tallinnas

2013 “Isicle” rahvusvaheline jääskulptuuri sümpoosion Pärnus

2014 Geumgang Nature Art Biennale 2014 Lõuna Koreas

2015 Eesti Vabariigi 87. aastapäevale pühendatud Narva lumelinna projekti idee autor, korraldaja ja kunstiline juht,

Jõhvi jääskulptuuride tegemise kuraator ning korraldaja ning Jõhvi lumeskulptuuride võistluse korraldaja ning kuraator

2015 Shnelli tiigi jääskulptuuri workshop

2015 näituse “Kehakeel”  kuraator ja kujundaja

2015 muusikali “Mission Macrel” (Norra-Venemaa-Eesti) lavakujundus ja kostüümid, Udmurtia, Venemaa

2015 rahvusvaheline sümpoosion “Arctic Art Week” Kakslauttanen, Lapimaa, Soome

2015 Kutsutud tegema ettekannet 2015 World Wood Day Symposium´ile Eskishehir´is, Türgis – 21- 23 märts 2015. Ettekande teema: “Use of wood in the Estonian cultural heritage and in contemporary art”

2016 Shnelli tiigi jääskulptuuri workshop

2016 rahvusvaheline sümpoosion “Arctic Art Week” Kakslauttanen, Lapimaa, Soome

2019 rahvusvaheline land-art sümpoosion “La fete de mai”, Belgia

2019 VI Chuama International Arts Festival, Leshan ja Jincheng, Hiina

 

SUUREMAD VALMINUD TÖÖD

1987 Mälestuskivi prof. A.Humalale Metsakalmistul, Tallinn – graniit, pronks

1987 “Tüdruk linnuga”, Tartu Noortemaja – pronks, graniit h = ca 3,2 m

1990 “Poiss ja kalad”, Muraste lastekodu – pronks h = ca 2,3 m

1991 “Käsi tennispallidega”, Nõmme tenniseklubi , Tallinn – pronks h = ca 1,8 m

1991 Tapa Vabadussõja mälestustahvli taastamine – pronks h = ca 1,3 m

1994 Pärnu mnt. 7 Kohtumaja temaatilised skulptuurid – pronks ja dolomiit

1995 Viljandi Kohtumaja temaatilised skulptuurid – pronks ja dolomiit h = ca 2,5 m

1995 Vitraazaknad Jõhvi Kohtumajale (koos M.Saarega) , Jõhvi

1995 Vitraazaknad Rakvere Kohtumajale (koos M.Saarega), Rakvere

1996 Vitraazaknad Kuressaare Kohtumajale (koos M.Saarega), Kuressaare

1997 Vitraazaknad Justiitsministeeriumile (koos M.Saarega), Tallinn

1996 Mälestustahvel pianistidele A.Klasile ja B.Lukile Tallinnas, Gonsiori 17 majal

1997 Paekivist kineetiline skulptuur allavoolava veega “Eesti Energiale”

Tallinn, Estonia pst. 1 h = ca 2,5 m

1997 Mälestusmärk prof. Andrus Parkile, Metsakalmistu, Tallinn – graniit

1999 Eesti Vabariigi kullast meenemünt – pühendatud Eesti Panga 80. aastapäevale,

vermitud Viinis, Austrias

1999 “Kahe Wilde Kuju” – pühendatud Oscar Wilde`le ja Eduard Vildele,

elusuurused pronksfiguurid istumas graniitpingil Tartus, Vallikraavi tn.

1999 Mälestusmärk kirjanik Juhan Jaigile – “Kaarnakivi” – Rõuges – pronks, graniit

h =ca 3,5 m

2001 EV hõbemünt- pühendatud Tartu Ülikooli juubelile, vermitud Austraalias

2002 Eesti Vabariiki esindav paereljeef Austrias

2003 Tartu Kivisilla pronksmakett Tartus

2004 Kahe Wilde Kuju koopia Eesti Vabariigi kingitusena Euroopa Liiduga ühinemise auks Iirimaale Galway linnale

2005 Soti luuletaja Robert Burnsi büst Soti klubile Tallinnas

2006 Tuleinstallatsioon Tartus Emajõe ääres Gaudeamuse laulupeo avatseremoonial

2006 EV hõbedast meenemünt – pühendatud Estonia teatri 100 juubelile, vermitud Soomes

2006 Estonia teatri 100 juubeli monument Tallinnas, Rävala pst. – h= 4,8 m graniit, roostevaba teras, keskosa pöörlev, pimedas seest valgustatud

2007 Tartu Ülikooli rajaja Johan Skytte monument Tartus Toomemäel

2007 Tartu Ülikool 375 juubeli kingitus Rootsi kuninganna Silviale

2008 Pekingi Olümpiamängudele pühendatud hõbemünt, vermitud Soomes

2008 Lydia Nirk-Soosaare mälestustahvel Viljandis

2008 Igavene Üliõpilane Juulius Tallinna Tehnikaülikoolile

2009 Levimuusikapäevade 30. aastapäeva kuju (pronks) Tartus

2011 Sir Sean Connery büst Šoti klubile Tallinnas

2011 “Ema” pronks, metall h= 4,3 m Changchun, Hiina

2013 Valgusinstallatsioon “Tähistaevas” Juminda, eravaldus

2013 Võrkpallur P.Raigi mälestustahvel Paidesse

2014 Jääst “Pull” LHV pangale Tallinna kesklinna

2014 Silvi Vraidi hauatähis Metsakalmistule

2015 Kalamaja Kooli mälestustahvel – dolomiit h= 1,4 m

2015 jääst “Kass ja Rott” presidendi vastuvõtuks Jõhvi kontserdimaja ette, h= 2 m

2015 A. Raukase hauakivi Siselinna kalmistul

2015 A.Ainumäe mälestustahvel Avinurmes, Eestis  p= 1,4 m graniit, graveering roostevabal terasel

2015 Mälestusmärk koorijuht Ants Söödile, Elva h= 2.90 m

2015 Püha Jakobi tahvel Tapa kirikule – dolomiit, pronks h= 1.50 m

2015 Dirigent Eri Klasi mälestustahvel Gonsiori 17 majal, Tallinn

2016 Kehra Paberivabriku skulptuur

2016 Mikrobioloog T.Talpsepa hauakivi Tartu Raadi kalmistul

2018 Valgus- ja heliinstallatsioon “Pesakastid”, Pärnu mnt.22 ärihoone aatrium, Tallinn

2019 hauatähis rektor P.Tulvistele, Raadi kalmistu, Tartu

2019 Skulptuur “Chengdu-Tallinn” roostevaba teras, metall, h= 6 m, Chengdu linn, Hiina

AUTASUD

1985 I preemia vabariiklikul dekoratiivskulptuuri konkursil noortele skulptoritele

1986 preemia Kultuuriministeeriumi ideekavandite konkursil

1986 Noortenäituse skulptuuripreemia

1987 Noore Kunstniku aastapreemia

1996 I preemia kineetilise skulptuuri konkursil “Eesti Energiale” – Estonia pst. 1

1998 I preemia auhinna “Estonian Business Award” konkursil

1999 I preemia Eesti Panga korraldatud kuldmündi konkursil

1999 II preemia Tartu Linnavalitsuse korraldatud auhinna “Tartu parim ehitis” ja

“Tartu parim firma” konkursil

2001 Preemia Vabaduse monumendi ideekavandite konkursil

2001 I preemia Eesti Panga korraldatud Tartu Ülikooli hõbemündi konkursil

2003 Valitud osalema Toyamura rahvusvahelisel skulptuuribiennaalil Jaapanis

2005 Vilde Puuduva Sõna auhind

2005 Preemia Eesti Ema monumendi konkursil

2006 Tallinna Ülikooli 2005.a. parim loominguline projekt (2005.a. looming)

2006 I preemia teater Estonia monumendi konkursil

2006 I preemia Eesti Panga korraldatud Estonia teatri 100 aastapäevale pühendatud

hõbemündi konkursil

2007 I preemia Tartu Ülikooli asutaja J. Skytte monumendi konkursil Tartus

2008 I preemia Eesti Panga korraldatud Pekingi olümpiamängudele pühendatud

hõbemündi konkursil

2008 III preemia Tartu Rahu monumendi konkursil

2008 Tartu Pisiplastika näituse publikupreemia

2010 Tallinna Ülikooli 2009 a. parim loominguline projekt (2009.a. looming)

2010 A.Starkopfi nimeline skulptuuripreemia

2010 Kr.Raua nim.aastapreemia

2012 preemia T.Silla nimelisel Eesti teaduse populariseerimise elutööpreemia auhinna konkursil

2014 Jaan Poska monumendikonkursi ostupreemia

2014 III preemia Maarjamõisa haigla riigihanke konkursil

2014 III preemia O.Siinmaa mälestusmärgi konkursil Pärnus

2017  II preemia Eesti Rahvusringhäälingu Kreutzwaldi 14 hoone välisruumi konkursil Tallinnas

2017 II preemia V. ja E.A.Lenderi mälestusmärgi konkursil Tallinnas

2019 üks kolmest G.Otsa mälestusmärgi konkursil äramärgitud tööst

2019 Rektor P.Tulviste hauatähise kutsutud konkursi võitja

TÖÖD MUUSEUMIDES JA KOLLEKTSIOONIDES

Eesti Kunstimuuseumis, Tartu Kunstimuuseumis, Tallinna Kunstihoone Fondis, Pärnu Uue Kunsti Muuseumis, Tretjakovi Galeriis Moskvas, Venemaal, Daugavpilsi linna kollektsioonis Lätis, hr. H.Männili kunstikogus Venetsueelas, skulptuuripargis Chagchun´is ja Chengdu´s Hiinas, hr. M.Miiliuse kunstikogus Eestis ja paljudes teistes erakollektsioonides üle kogu maailma.

 

 

 

 

 

TIIU KIRSIPUU

 

 

 

 

Born 1957 in Tartu, Estonia.

EDUCATION

1965 – 1975 Miina Härma Gymnasium in Tartu

1975 – 1976 Tallinn Secondary School No. 46

1977 – 1983 Estonian Art Institute, Tallinn, Estonia; Faculty of Fine Arts, specialized in sculpture

WORK EXPERIENCE

1983 – 1988 Teacher of sculpture at Tallinn Children Hobby Center

1988 – 1993 Freelance sculptor

1993 – 1996 Full-time lecturer at Tallinn Art Academy

1996 – 2003 Freelance sculptor and part-time lecturer at Tallinn Art Academy

2003-2019 an Associate Professor of Sculpture at Tallinn University

2019 recognized by the President of the Republic of Estonia with the 4th Class Order of the White Star

Participated in exhibitions in Estonia, Austria, Australia, Lithuania, Latvia, Finland, Russia, Sweden,

USA, Germany, Costa-Rica, Holland, Japan, China, South Korea, France, Ireland, Georgia, Portugal, Rumenia, Great Britain, Belgium, Serbia and Bulgaria.

Attended workshops and symposia in Estonia, Finland, France, USA, Canada, Switzerland, Costa Rica,

Great Britain, Russia, Estonia, Holland, Spain, South Korea and China.

Involved in workshops, teaching and educational projects in Finland, Wales, Georgia, Russia and Estonia

Artist in Residency in South Korea, October 2010

Artist in Residency in Varanasi, India, October 2013

 

MEMBERSHIP

Member of Estonian Sculptors` Union, Member of the Board

Since 1987 member of Estonian Artists` Union, Member of the Board

Member of Board of the Museum of Amandus Adamson, Paldiski, Estonia

Member of the board of Tallinn Art Hall, Estonia in 2009-2017

 

PERSONAL EXHIBITIONS

1985 The House of Journalists, Tallinn, Estonia

1987 Tallinn Art Hall Gallery, Estonia

1987 Kohtla-Järve, Estonia

1989 Sininen Talo Gallery, Hämeenlinna, Finland

1990 Dragon Gallery, Tallinn, Estonia

1991 Schlangenbadenstrasse Gallery, Berlin, Germany

1993 G-gallery, Tallinn, Estonia

1993 Chaplin Art Center, Pärnu, Estonia

1993 Sammas Gallery, Tallinn, Estonia

1996 City Gallery, Tallinn, Estonia

1997 Vallila Librery`s Gallery, Helsinki, Finland

2001 Tallinn Art Hall Gallery, Estonia

2003 Gallery “Blauwe Patio”,Groningen, Holland

2004 Tartu Art House, Estonia

2005 “3 angles” in Art Anna Museo, Iisalmi, Finland

2008 Galerie Gavart, Paris, France

2008 The Museum of New Art in Pärnu, Estonia

2008 The Gallery of Architecture and Design in Tallinn, Estonia

2009 Galleria Rantakasarmi in Suomeenlinna, Finland

2009 Vabaduse Galerii, Tallinn, Estonia

2010 Küberneetika House, Tallinn, Estonia

2011 Tallinn University, Estonia

2011 R.Sagrits`s Museum, Karepa, Estonia

2012 Tallinn Art Hall Gallery, Estonia

2013 Creative & Design Cultural Industry Expo, Suzhou, China

2015 Izhevsk, Udmurtia, Russia

2016 “Waiting for the spring” Qu Art Gallery, Brussels, Belgium

2016 “Elust enesest” Vana-Võromaa Kultuurikoda (Võru Museum), Võru, Estonia

2016 “Hidden charm” Galerii Orton, Helsinki, Finland

2017 “People” in Estonian National Museum, Tartu, Estonia

2017 “My Varanasi.Colors” exhibition of photos in BFM, Tallinn University, Estonia

2019  “My Varanasi.Colours” exhibition of photos in Merivälja Pansion and in Tallinn

           Downtown Social Centre

 

SELECTED GROUP EXHIBITIONS

1985 The Baltic Young Artists` Triennial

1987 Estonian Art in Moscow, Russia

1987 The Exhibition of Young Artists, Moscow, Russia

1988 Riga Sculpture Quadrennial, Latvia

1988 Estonian Art in Leningrad, Russia

1988 Estonian Art in Sidney, Australia

1992 Riga Sculpture Quadrennial, Latvia

1994 Exhibition in Haga Gallery, Stockholm, Sweden

1994 K-banan Exhibition, Sweden

1994 “Man and Woman”, Pärnu, Estonia

1994 “Christmas 200”, Pärnu, Estonia

1995 5 artists in Halinga, Estonia

1995 “Christmas 200”, Pärnu, Estonia

1996 Riga Sculpture Quadrennial, Latvia

1996 “Figure”, Tallinn, Estonia

1996 “Christmas 2000”, Pärnu, Estonia

1997 Exhibition in Varkase Art Museum, Finland

1997 Estonian Sculpture in Tretjakov Gallery, Russia

1997 “Christmas 2000”, Pärnu, Estonia

1998 Estonian Sculpture in Sõktõvkar, Komi, Russia

1999 “Aquarium”, Tallinn, Estonia

1999 With M.-L. Mäki-Penttila in Finnish Institute, Estonia

2000 Riga Sculpture Quadrennial, Latvia

2000 Exhibition of chosen works from Kemijärvi Woodcarving Symposium, Helsinki, Finland

2000 “Time of Bronze”, Tallinn, Estonia

2001 “Journey of the Stone”, Holland

2001 “Limestone Time”, Tallinn, Estonia

2002 “Tempo di scultura”, Tallinn, Estonia

2003 “Valu”, Pärnu, Estonia

2003 “Me and the other”, Tallinn, Estonia

2003 “Kättevõtmise asi”, Tallinn, Estonia

2005 “Identities”, Tallinn, Estonia

2005 Estonian Art in Munich, Germany

2005 “Trace”, Tartu, Estonia

2006 „3 angels II” in Kulmagalleria, Helsingi, Finland

2006 „Lake” Maarja Galerii, Põlva, Estonia

2006 “Inspiration”- exhibition of drawings, Tallinn, Estonia

2006 “Artists`childhood”, Tallinn, Estonia

2006 “Bridge” – Jõhvi, Estonia

2007 “The art of living” Tallinn, Estonia

2007 “Sculpture talks: power and freedom” Tallinn and Pärnu, Estonia

2007 “Estonian landscape” Tartu, Estonia

2008 “Kunstikuu”, Tallinn University, Estonia

2008 “Kunstisuvi”, Viinistu, Estonia

2008 “Man and Woman”, Pärnu, Estonia

2008 Small-sculpture exhibition, Tartu, Estonia

2008 Sculpture exhibition in Pärnu, Estonia

2008 “Ars Baltica” in Salzburg, Austria

2009 “Poses and diagnoses”- self-portraits in Kumu, Tallinn, Estonia

2009 “Self esteem” Tallinn, Estonia

2009 “Manu propria” – exhibition of drawings in Tallinn, Estonia

2009 “La Matiere” in Galerie 59 Rivoli, Paris, France

2009 “Gingerbread-mania”, Tallinn, Estonia

2009 II International Art Festival “The Level of a Sea” St.Peterburg, Russia

2010 “Time of Percentage: sculpture & architecture” Salt Storage, Tallinn

2010 ”Triaaloog(i)” Koguva Kunstitall, Muhu Island, Estonia

2010 “Confrontations” Tallinn, Estonia

2010 “Cheet of the mind” Tallinn, Estonia

2010 “In Family Unity – Unity of the World”, Jekaterinburg, Russia

2010 “Gingerbread-mania” , Tallinn, Estonia

2011 “Ragulka”, Tallinn, Estonia

2011 “Abstract”, Tallinn, Estonia

2011 “Two is better than one”, Turku, Finland

2011 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition”

Xian, China

2011 “Gingerbread-mania” Tallinn, Estonia

2011 “Food” Võru, Estonia

2012 Artists` Union annual exhibition

2012 “Nous croyons”- Estonian art in Saint Auvent, France

2012 V Beijing Biennale, China

2012 International drawing triennale, Viinistu, Estonia

2012 “Sky is from Paper” Haapsalu, Estonia

2012 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition”

in Heilongjang, Suzhou, Ningbo, Wuhan, Changchun, Fuzhou – China

2013 “New life”, Pärnu, Estonia

2013 Spring exhibition, Tallinn, Estonia

2013 Small-sculpture exhibition, Tartu, Estonia

2013 “From artist to the Library” in Tallinn National Library, Estonia

2013 “Sculpture Machines”, Tallinn, Estonia

2013 „Voice of Art“ Berhtoldvilla, Salzburg, Austria

2013 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition”

Zhongshan, China; Tallinn Art Hall, Estonia; Tbilisi, Georgia;

2014 “New life- 2”, Pärnu, Estonia

2014 Spring exhibition, Tallinn, Estonia

2014 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition” Lissabon,

Portugal; Bukharest, Rumeenia; Sofia, Bulgaaria

2014 “Paper suffers everything”, Tallinn and Pärnu, Estonia

2015 “Bodylanguage”, Tallinn, Estonia

2015 “Man and woman”, Pärnu, Estonia

2015 Spring-exhibition, Tallinn, Estonia

2015 “Game”, Palmse, Estonia

2015 International Drawing Triennale, Tallinn, Estonia

2015 Sculptors` Union annual exhibition in Pärnu New Art Museum

2015 VI Beijing Biennale, China

2015 “Between Heaven and Earth”, Gongju, South Korea

2015 An exhibition dedicated to M.Miilius in Viljandi Kondas` Centre

2015 “Tee” in Võru Kultuurikoda, Estonia

2016 “Pillow – 100 Hours of Art in Vienna”, Vienna, Austria

2016 An international open-air exhibition of installations “Pond Vita”, Park Kadriorg, Tallinn, Estonia

2016 Spring-exhibition, Tallinn, Estonia

2016 “Respektaabel” Pärnu Linnagalerii, Estonia

2016 “Käärkamber” Sculptors´ Union annual exhibition, Võru, Estonia

2017 “Elust maal” Artist´s Union Spring Exhibition, Tallinn, Estonia

2017 Amateras Paper Art Festival, Sofia, Bulgaria

2017 “Today I save as many flyes as I can”, Tartu Artists´ House and Tallinn Zoo, Estonia

2017 “3ainus” , Pärnu City Gallery, Estonia

2017 “Muhune näitus”, Kunstitall, Muhu island, Estonia

2017 Nature Art Cube Exhibition of Geumgang Nature Art Pre-Biennale, Gongju, South Korea

2017 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition” Edinburgh, Great Britan; Brüssels and Antwerp in Belgium

2018 “!00 sculptures”, gallery Vaal, Tallinn

2018 Artist´s Union Spring Exhibition, Tallinn, Estonia

2018 “Alice in Wonderland”, Pärnu City gallery, Estonia

2019     “Give a new life” in Pärnu New Art Museum

2019     Spring-exhibition, Tallinn, Estonia

2019    “Garden of crossing paths” Tallinn Botanical Garden

2019     “Salven kesä” Galleria Live, Helsinki, Finland

2019     the exhibition of the VI Chuama International Arts Festival, Jincheng, China

2019     the 15th International Biennial of Miniature Art, Serbia

 

SYMPOSIA AND COMPETITIONS

1998 Snow sculpture competition, Savonlinna, Finland, team work – I prize

1989 Snow sculpture competition, Savonlinna, Finland, team work – II prize

1990 Snow sculpture competition, Valloire, France, team work

1990 Snow sculpture competition, Savonlinna, Finland, team work

1990 Wood sculpture symposium “Wood-90”, Vöru-Kiidi, Estonia

1991 Snow sculpture competition, Savonlinna, Finland, team work

1991 Snow sculpture competition, Breckenridge, Colorado, USA, team work

1992 Snow sculpture competition, Grindenwald, Switzerland, team work

1992 Wood sculpture symposium “Wood-92”, Vöru-Kiidi, Estonia

1993 Wood sculpture symposium “Wood-93”, Vöru-Kiidi, Estonia

1994 Snow sculpture competition, Valloire, France, team work – II prize

1994 Wood sculpting symposium “Wood-94”, Vöru-Kiidi, Estonia

1996 Snow sculpture competition, Granby, Quebeck, Canada, team work

1996 Wood sculpture symposium, Alajuela, Costa-Rica

1997 Wood sculpture symposium “Wood-97”, Pootsi, Estonia

1997 Wood sculpture symposium, Aubazine, France

1998 Ice sculpture competition, Fairbanks, Alaska, USA, team work – II prize

1998 Wood sculpture symposium “Wood-98”, Sagadi, Estonia

1999 Ice sculpture competition, Pello, Finland, team work – I + I prize

1999 Wood sculpture symposium, Kemijärvi, Finland

1999 Wood sculpture symposium “Wood-99”, Sagadi, Estonia

2000 Ice sculpture competition, Pello, Finland, team work – I+ II prize

2000 Wood sculpture symposium “Sagadi 2000”, Sagadi, Estonia

2001 Ice carving competition in Vaasa, Finland – II prize

2001 Wood sculpture symposium “Sagadi 2001”, Sagadi, Estonia

2002 Ice carving competition in Vaasa, Finland

2002 Wood sculpture symposium “Sagadi 2002”, Sagadi, Estonia

2002 Wood sculpture symposium in Wales, Great Britain

2003 Ice carving workshop in Kemi, Finland

2003 Wood sculpture symposium in Green Bay, Wisconcin, USA

2003 Wood sculpture symposium “Sagadi 2003”, Sagadi, Estonia

2003 Ice carving competition in Salekhard, Russia

2004 Ice carving competition in Helsinki, Finland

2004 Land-art symposium „Art below sealevel” in Kinderdijk, Holland

2004 Wood carving symposium in Kakslauttanen, Lapland, Finland

2004 Ice carving symposium in Kakslauttanen, Lapland, Finland

2004 Wood carving symposium of finno-ugric people „World tree“, Sagadi, Estonia

2005 Ice carving competition in Helsinki, Finland

2005 Land-art symposium „The Legend” in Holland

2005 Sculpture workshop in Paldiski, Estonia

2005 Wood carving symposium in Wales, Great Britain

2005 Ice carving workshop in Pärnu, Estonia

2006 Ice carving competition in Helsinki, Finland

2006 Ice carving competition in Jelgava, Latvia

2006 Land-art workshop “Reflections in Northern Sky” in Sagadi, Estonia

2006 Ice carving workshop “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia

2007 Ice-carving competition in Helsinki, Finland

2007 Ice-carving workshop “Fire and Ice Celebration”, Tallinn, Estonia

2007 Glass workshop in Pärnu, Estonia

2008 Ice-carving workshop “Fire and Ice Celebration”, Tallinn, Estonia

2008 Site-specific workshop “Man and Woman”, Viljandi, Estonia

2008 Glass workshop “The Time of Glass”, Haapsalu, Estonia

2008 WALESTONIA – site-specific workshop in Llanfyllin, Wales, Great Britain

2009 Ice carving competition in Helsinki, Finland

2009 Ice and fire show “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia

2009 Site-specific workshop “Man and Woman” in Viljandi, Estonia

2009 Wood carving symposium in Salas, Spain

2010 Ice carving workshop “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia

2010 International sculpture symposium in Ellesmere, England, Great Britain

2011 International ice carving workshop “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia

2011 International ice carving competition in Savonlinna, Finland – III prize

2011 International sculpture symposium “Sounds of Land and Sea” in Paldiski, Estonia

2011 International sculpture symposium in Changchun, China

2012 Ice and fire show “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia

2013 Ice and fire show “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia

2013 ICICLE ice festival in Pärnu, Estonia

2014 Geumgang Nature Art Biennale 2014, South Korea

2015 Ice carving workshop in Shnelli Park Tallinn, Estonia

2015 The curator and organizer of Narva snow-castle project “My Narva”, ice sculpture alley in Jõhvi and the curator and organizer of Jõhvi snow carving competition. All these projects were dedicated the the 87th anniversary of Estonian Republic

2015 A presentation in World Wood Day in Eskishehir, Turkey.Thema:”Use of wood in the Estonian cultural heritage and in contemporary art”

2015 A set designer of children musical “Mission Macrel” (Norway-Russia-Estonia) in Izevsk, Udmurtia, Russia

2015 Arctic Art Week – international sculpture symposium in Kakslauttanen, Finland

2016 Ice carving workshop in Shnelli Park Tallinn, Estonia

2016 Arctic Art Week – international sculpture symposium in Kakslauttanen, Finland

2019 international land-art symposium “La fete de mai”, Belgium

2019  6th Chuama International Arts Festival, China

AWARDS

1985 I Prize of Young Artist

1986 Sculpture prize in Young Artists` Exhibition

1987 Annual Prize of the Young Artist of the Year

1996 I prize in Kinetic Sculpture Contest

1998 I prize in the contest for ” Estonian Business Award”

1999 II prize for awards “The Best Building of Tartu” 1999

1999 I prize in the contest for the Golden Coin

2001 Award for the idea of the Monument of Freedom, Tallinn, Estonia

2001 I prize in the contest for the Silver Coin “The University of Tartu”

2003 Chosen to take part in Toyamura Sculpture Biennale in Japan

2005 The Award “Vilde’s Missing Word”

2005 Award in the competition for the Monument “Estonian Mother”

2006 Best Art Project of Tallinn University in 2005

2006 I prize in the contest for the Silver Coin of the100th anniversary of the Theatre Estonia

2006 I prize in the contest for the Silver Coin of the Estonia Theatre 100 anniversary

2007 I prize in the contest for the Monument of J. Skytte – the founder of Tartu University

2008 I prize in the contest for the Silver Coin “Beijing Olympic Games”

2008 III prize in the contest for the Monument of Tartu Peace Agreement

2008 Public prize in Small Sculpture Exhibition in Tartu, Estonia

2010 Best Art Project of Tallinn University in 2009

2010 A.Starkopf´ Sculpture Award

2010 K.Raud Art Award

2012 Award in the contest for the T.Sild Price

2014 Award in the contest for the Monument of J.Poska, Tallinn, Estonia

2014 III prize in contest for Maarjamõisa Hospital, Tartu, Estonia

2014 III prize in contest for the Monument of O. Siinmaa, Pärnu, Estonia

2017 II prize in the contest for the memorial of F.Moor, Tallinn

2017 II prize in the contest for the monument for V.Lender and E.A.Lender, Tallinn, Estonia

2019   A winner of the invited contest for the memorial stone to rector P.Tulviste, Raadi           graveyard, Tartu

2019  one of the marked works in the contest for a singer G.Ots

WORKS IN PUBLIC SPACE

1987 A memorial for prof. A.Humal (granite, bronze) in Metsakalmistu, Tallinn, Estonia

1987 “Girl With a Bird”, Youth House, (bronze, granite, h= 3,2 m), Tartu

1990 “Boy and Fishes”, Muraste`s Children House (h= 2,3 m, bronze), Muraste, Estonia

1991 “Hand With Tennisballs”, (h=1,8 m, bronze), Nõmme`s Tennisclub, Tallinn

1991 Reproduction of memorial plaque of Liberation War (h=1,3 m, bronze), Tapa, Estonia

1994 Thematic sculptures for Tallinn Court House (bronze, dolomite), Pärnu mnt.7, Tallinn, Estonia

1995 Thematic sculptures for Viljandi Court House (bronze, dolomite), Viljandi, Estonia

1995 Stain-glass windows for Jõhvi`s Court House, Jõhvi, Estonia (together with M.Saare)

1995 Stain-glass windows for Rakvere`s Court House, Rakvere, Estonia (together with M.Saare)

1996 Stain-glass windows for Kuressaare´s Court House, Kuressaare, Estonia (together with M. Saare)

1997 Stain-glass windows for Ministery of Justice, Tallinn (together with M.Saare)

A memorial plaque for pianists A.Klas and B.Lukk (granit), Gonsiori str. 17, Tallinn, Estonia

A sculpture from limestone with water for “Eesti Energia” (h=2,3 m) Tallinn, Estonia

1997 A memorial for prof. A.Park (granit) in Metsakalmistu, Tallinn

1999 A golden coin of Estonia, dedicated to the 80th anniversary of Estonian Bank, stamped in

Austria

1999 “The Two Wildes` Sculpture” (writers Oscar Wilde and Eduard Vilde sitting on the granite

bench, life-size bronze figures, Tartu, Vallikraavi Str., Estonia

1999 A monument for Estonian writer Juhan Jaik “Kaarnakivi” (granite, bronze, h=3,5 m), Rõuge, Estonia

2001 A silver coin of Estonia, dedicated to the anniversary of Tartu University, stamped in

Australia

2002 A limestone relief (50×50 cm) representing Estonian Republic, Austria

2003 A maquette of Kivisild (Stone Bridge), Tartu, Estonia

2004 A copy of the Two Wilde`s Sculpture in Galway, Ireland – a present of City Tartu and Estonian Republic

2005 A byst of Scotish poet Robert Burns for Scottish Club, Tallinn, Estonia

2006 Fire installation at river Emajõgi at the opening of Song Festival Gaudeamus, Tartu, Estonia

2006 A silver coin of Estonia, dedicated to the 100 year anniversary of Theatre Estonia

2006 A monument dedicated to Theatre Estonia 100 year anniversary

2007 – 2018 Memorial plaques with footprints for the former actors of Theatre Estonia in the streets of Tallinn, Estonia

2007 A monument for the founder of Tartu University – Johan Skytte, Tartu, Estonia

2007 A gift of Tartu University for the Swedish Queen Silvia

2008 A silver coin of Estonia, dedicated to the Peking Olympic Games

2008 A memorial plaque for a painter Lydia Nirk-Soosaar, Viljandi, Estonia

2008 “Eternal Student Juulius” (bronze figure, h= 2m) for Tallinn Technical University, Tallinn, Estonia

2009 “Estonian musician” (bronze) to celebrate the 30th anniversary of Levimuusikapäevad in Tartu, Estonia

A byst of sir Sean Connery for Scottish Club, Tallinn, Estonia

“Mother” (bronze, metal, h= 4,3 m), Changchun, China

2013 A light-installation “Stars in the Northern Sky” in Juminda, Estonia (private area)

2013 A memorial plaque to the volleyball-player P.Raig , Paide, Estonia

2014 A memorial for a singer S.Vrait in metsakalmistu, Tallinn, Estonia

2015 A memorial plaque for Kalamaja School (dolomite, h= 1,4 m), Tallinn, Estonia

2015 A Rat and Cat from ice for the reception of the President of Estonian Republic at Jõhvi Kontserdimaja (h= 2 m), Jõhvi, Estonia

2015 A momorial for mr.Andres Raukas in Siselinna graveyard, Tallinn

2015 A memorial plaque for Alar Ainumäe (granit, engraving on stainless steel), Aravete, Estonia

2015 A monument for a conductor Ants Sööt (granit, stainless steel, h= 2,9 m), Elva, Estonia

2015 A memorial plaque for a conductor Eri Klas (granit), Gonsiori 17, Tallinn, Estonia

2015 A plaque of St. Jakobus (dolomite, bronze, 150 x 70 cm) for Tapa Church, Estonia

2016 A sculpture for Kehra paper-factory, Kehra, Estonia

2016 A momorial for mr.T.Talpsep in Raadi graveyard, Tartu, Estonia

2018 A sound- and light-installation “Birds Nests”, a commercial building in Pärnu mnt.22, Tallinn, Estonia

2019   Memorial stone for rector P.Tulviste, Raadi kalmistu, Tartu

2019   a sculpture “Chengdu-Tallinn” in Chengdu, China – h= 6 m, stainless steel and metal

WORKS IN MUSEUMS AND COLLECTIONS

Estonian Art Museum; Tartu Art Museum; Collection of Tallinn Art Fund; A Museum of New Art in Pärnu; Tretyakov Gallery in Moscow, Russia; City Daugavpils in Latvia; sculpture park of city Changchun and Chengdu, China; mr. H.Männil`s private art collection in Venezuela; mr.M. Miilius`s private art collection in Estonia and in many other private collections all over the world.

 

 

 

etEE