ISEENDAST

 

Oma esimesed iseseisvad skulptuurid tegin aastal 1983 pärast Eesti Riikliku Kunstiinstituudi skulptuurikateedri lõpetamist. Materjalid, mida tookord kasutasin, olid kips, shamott ja vähesel määral pronks. Seda loominguperioodi minu elus iseloomustavad sõnad humoorikas, rõõmus, ümar.

Esimene personaalnäitus 1985.a. Ajakirjanike maja fuajees oli edukas ja innustas edasi töötama. Avastasin enda jaoks uue ja tol korral veel suhteliselt odava materjali -pronksi- ning sel perioodil valmis suur hulk pronkstöid.
1990 aastal võtsin osa esimesest puuskulptuurisümpoosionist ja armusin puusse kui materjali. Sellest ajast muutuvad mu tööd ka järjest abstraktsemaks. Puu on jäänud üheks mu lemmikmaterjaliks tänasni. Alates 1990 aastast olen igal aastal võtnud osa mõnest rahvusvahelisest sümpoosionist - Eestis, Soomes, Costa-Ricas, Walesis Suurbritannias, Prantsusmaal, Ameerika indiaanlaste juures Wisconcinis, USA-s. Viimastel aastatel on lisandunud ka maakunsti (land-art) sümpoosionid Hollandis. Alates 2000 aastast olen ka ise organiseeriumd rahvusvahelisi puuskulptuuri sümpoosione Sagadi mõisas Lääne-Virumaal.

Olen Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Kujurite Ühenduse liige.
Minu töid on eksponeeritud Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal, Soomes, Rootsis, Saksamaal, USA-s, Costa-Ricas, Jaapanis, Iirimaal, Austraalias ning Hollandis. Mul on olnud 14 personaalnäitust: 10 Eestis, 2 Soomes - Helsingis ja Hämeenlinnas, 1 Hollandis Groningenis ja 1 Saksamaal Berliinis.

Usun, et minu loomingut on mõjutanud kõige rohkem Eesti mütoloogia ja paganlik maalimavaade.
Näitustele eelistan teha abstraktseid töid kõikvõimalikest eri materjalidest. Tellimustöödena olen nautinud väga ka modelleerimist ja realistlikke töid.
Siiani on ehk minu kõige tuntumaks tööks Kahe Wilde Kuju Tartus Vallikraavi tänaval: kirjanike Eduard Vilde ja Oscar Wilde pronksfiguurid. 2004-l aastal oli mulle suureks auks, et Eesti Vabariik ja Tartu linn kinkisid Iirimaale Galway linnale Eesti Euroopa Liidu liikmes saamise puhul selle kuju koopia.

Mul on olnud rõõm võita kaks Eesti Panga poolt korraldatud mündi konkurssi, mille tulemusena eksisteerivad euro kasutuselevõtu tähistamiseks välja antud kuldmünt (vermitud 1999 Austrais) ja Tartu Ülikooli juubeli puhuls välja antud hõbemünt (vermitud 2002 Austraalias).

Mu talvehobiks- ja armastuseks on jääskulptuuride tegemine. Elu esimese lumeskulptuuri tegin Savonlinnas, Soomes 1988 ja esimese jääskulptuuri Alaskas, USA-s 1998. Lumeskulptuure olen teinud lisaks Soomele veel Kanadas, USA-s, Prantsusmaal ja Eestis, jääskulptuure USA-s, Soomes: Vaasas, Pellos ja Kakslauttases ning Venemaal.
Töötan Tallinna Ülikoolis skulptuuri dotsendina.